مهندس محمدرضا خوئی

سیستم اتوماسیون باشگاههای ورزشی
1403-03-29

اشتراک گذاری

سیستم تردد خودرو

سیستم تردد خودرو یکی از اصول ضروری امنیت است که درصد خطر را به حداقل می‌رساند. این سامانه شامل مجموعه‌ای از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است که ورود و خروج انواع وسایل نقلیه در پارکینگ‌ها را به صورت هوشمند مدیریت می‌کند. با استفاده از این سیستم، نیاز به نیروی انسانی (نگهبان و کنترل کننده) جهت کنترل پارکینگ کاهش یافته و اشتباهات ناشی از به کارگیری نیروی انسانی کاهش خواهد یافت. سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ نسبت به روش کنترل سنتی، سرعت عملکرد بیشتری دارد و ترافیک و صف ورودی خودروها به پارکینگ کاهش یافته و اتلاف وقت کمتری صورت می‌گیرد. این سیستم به طور خودکار تمام مراحل تصمیم‌گیری در مورد ورود و خروج خودرو را کنترل می‌کند، از تصویربرداری از وسیله نقلیه گرفته تا مدیریت لیست وسایل نقلیه و تصمیمات دسترسی. انواع سیستم کنترل تردد خودرو شامل دستگاه کنترل تردد با تکنولوژی RFID و تگ‌های UHF می‌شوند. این سیستم‌ها به شرکت‌ها، مشاغل و پارکینگ‌های عمومی و خصوصی کمک می‌کنند تا عبور و مرور خودروها را به صورت اتوماتیک و امن مدیریت کنند. سیستم کنترل تردد خودرو، به طور کلی، از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تشکیل شده است. در ادامه، توضیح مختصری از عملکرد این سیستم را ارائه می‌دهم:

1. تشخیص وسایل نقلیه:
– از تکنولوژی‌های مختلفی مانند دوربین‌ها، سنسورها، رادارها و تگ‌ها برای تشخیص وسایل نقلیه استفاده می‌شود.
– اطلاعات مربوط به وسیله نقلیه (مانند شماره پلاک، نوع خودرو، زمان ورود و خروج) جمع‌آوری می‌شود.

2. پردازش داده‌ها:
– اطلاعات تشخیص داده شده توسط تجهیزات جمع‌آوری شده، به سرورهای مرکزی ارسال می‌شود.
– در سرورها، داده‌ها پردازش می‌شوند تا اطلاعات مربوط به تردد وسایل نقلیه مدیریت شود.

3. تصمیم‌گیری و کنترل:
– بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده، سیستم تصمیم‌گیری می‌کند که آیا وسیله نقلیه مجاز به ورود یا خروج است یا خیر.
– در صورت مجاز بودن، تردد وسیله نقلیه توسط ترددگرها (باز و بسته کردن درب‌ها) کنترل می‌شود.

4. گزارش‌دهی و مدیریت:
– اطلاعات مربوط به تردد وسایل نقلیه به مدیران پارکینگ ارائه می‌شود.
– این اطلاعات می‌تواند برای تجزیه و تحلیل، تخصیص جایگاه‌ها، مدیریت ترافیک و بهبود عملکرد پارکینگ مورد استفاده قرار گیرد.

به طور خلاصه، سیستم کنترل تردد خودرو با استفاده از تجهیزات مختلف و پردازش داده‌ها، تردد وسایل نقلیه در پارکینگ‌ها را به صورت هوشمند مدیریت می‌کند. مهندس خویی، در زمینه تجهیزات و سامانه‌های هوشمند کنترل تردد، پردازش تصویر و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند. این شرکت با تکیه بر توانمندی‌های متخصصین بومی و طراحی‌های کارشناسان خود، محصولاتی نظیر سامانه‌های شناسایی و تشخیص چهره، تشخیص پلاک خودرو، شمارش افراد و خودروها را تولید می‌کند. همچنین، این شرکت دارای مجوز دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تاییدیه فنی از شورای عالی انفورماتیک کشور است. از زمینه‌های فعالیت این شرکت می‌توان به تجهیزات و سامانه‌های هوشمند کنترل تردد مبتنی بر پردازش تصویر، تحقیقات در حوزه‌های پردازش تصویر و یادگیری عمیق اشاره کرد. همچنین، سیستم‌های تردد شمار و کنترل تردد خودروها نیز از محصولات این شرکت می‌باشند.

دیدگاه ها